wtorek, 17 czerwca 2014

Choroba psychiczna jako konstrukt społeczny | zaproszenie


Zapraszam do udziału w rozmowie o chorobie psychicznej jako konstrukcie społecznym, którą współorganizuję, i którą poprowadzę. Wezmą w niej udział dr Andrzej Kapusta, pracownik Wydziału Filozofii  i Socjologii UMCS, autor książki  "Szaleństwo i metoda: granice rozumienia w filozofii i psychiatrii" (Wyd. UMCS, Lublin 2010) oraz Jakub Przybyła, psycholog i filozof, terapeuta uzależnień i psychoterapeuta stosujący podejście psychodynamiczne.

Podczas spotkania zastanowimy się nad tym, jakie czynniki doprowadziły do powstania konstruktu choroby psychicznej i czym się ten konstrukt charakteryzował.  Spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie, jak społeczna historia choroby psychicznej wpływa na medyczne sposoby rozumienia zaburzeń psychicznych. Wreszcie porozmawiamy o tym, dlaczego warto traktować chorobę/zaburzenie psychiczne w kategoriach konstruktu społecznego (zarówno w kontekście teoretycznym, jak i praktycznym, związanym z leczeniem/terapią).

Spotkanie odbędzie się 28. czerwca (w sobotę) o 11.00 w ramach 12. Przeglądu Sztuki Survival (http://www.survival.art.pl/) w dawnym budynku Instytutu Farmacji przy ul. Grodzkiej 9 we Wrocławiu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz